Biuro i strona internetowa za darmo

Prowadzenie małej czy średniej wielkości działalności wiąże się nierozerwanie z prowadzeniem takiej czy innej formy biura elektronicznego oraz strony lub serwisu internetowego. Często jednak, zwłaszcza w przypadku nowo powstałych firm, problemem może być czas i koszt związany z projektem, jego wykonaniem i prowadzeniem. W przypadku, gdy masz więcej czasu niż pieniędzy ale znasz się trochę na komputerach i internecie, to szkolenie jest dla Ciebie. Dowiesz się na nim jak za darni prowadzić bezpieczne elektroniczne biuro oraz zaprojektować i wykonać sobie samemu profesjonalną stronę internetową z grafiką, filmikami, kalendarzem, blogiem, formularzem kontaktowym – i wiele innych. Nie musisz zabierać ze sobą swojego komputera, jeśli jednak zabierzesz ze sobą notebook’a (dowolny system operacyjny) będziesz mógł na bieżąco wykonywać demonstrowane przez prowadzącego ćwiczenia. Na czas szkolenia udostępnimy Ci też testowy hosting i testową domenę.

Szkolenie skierowane jest zarówno do klienta indywidualnego jak i firmowego. Warsztat prowadzony jest przez profesjonalistę z ponad 20 letnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku IT. Szkolenie przeprowadzane jest oddzielnie na dwóch poziomach: podstawowy i zaawansowany. Czas trwania każdego poziomu: 5 godzin. Możliwość przeprowadzenia szkolenia w językach angielskim i niemieckim.

Program szkolenia:

 1. Dyski sieciowe: jak bezpiecznie przechowywać swoje dokumenty i dane,
 2. Dokumenty Google: darmowe biuro w przeglądarce na dowolnym urządzeniu z dowolnym systemem,
 3. LibreOffice: darmowe biuro na każdy komputer z systemem Windows, linux i MacOS,
 4. Latex, sharelatex, jupyter: zaawansowane środowiska do tworzenia profesjonalnych dokumentów i notatników na każdym urządzeniu z dowolnym systemem,
 5. Wybór i zakup hostingu,
 6. Nazwa firmy i zakup domeny,
 7. Instalacja i konfiguracja WordPress’a,
 8. Wybór szablonu,
 9. Strona główna, podstrony, menu, wygląd, konfiguracja szablonów,
 10. Blog, zarządzanie postami i komentarzami,
 11. Użyteczne wtyczki,
 12. Techniki pozycjonowania strony,
 13. Podstawy marketingu internetowego,
 14. Prowadzenie serwisu, aktualizacje, bezpieczeństwo i stabilność strony.