Bezpieczeństwo w internecie

Funkcjonowanie w internecie w obecnych czasach wiąże się nierozerwalnie z zakupami, e-bankingiem, prowadzeniem działalności gospodarczej lub firmy, portalami społecznościowymi, elektroniczną i papierową korespondencją, dokumentami, arkuszami kalkulacyjnymi, prezentacjami. To wymaga zapewnienia sobie bezpieczeństwa w sieci oraz przechowywania poufnych danych. W internecie mamy do czynienia z realnymi zagrożeniami takimi jak utrata cennych danych na skutek awarii sprzętu, wyłudzenia lub kradzieży tożsamości internetowej, przejęcia przez włamywaczy dostępu do serwisów internetowych jak email czy facebook, podszywania się pod znane serwisy w celu wyłudzenia i kradzieży pieniędzy i danych jak np. numery kart kredytowych, wyłudzanie pieniędzy na serwisach typu Allegro czy poprzez złośliwe wiadomości na Facebook’u czy oszukańcze SMS’y. Nie mówiąc o naprawdę grobowych przypadkach jak włamania do e-bankingu i kradzież środków na koncie.

Jeśli interesuje Cię jak bezpiecznie funkcjonować w internecie, jak bezpiecznie prowadzić firmę, jak bezpiecznie przechowywać dane, nie dać się oszukać na serwisach społecznościowych, aukcyjnych czy wysyłkowych, jak rozpoznać próby podszywania się i wyłudzania, jak nie dać wyciągnąć sobie pieniędzy za pomocą podstawionych wiadomości, co to jest phishing, pharming, socjotechniki i jak nie dać się podejść – to to szkolenie jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się na nim jak bezpiecznie przechowywać dane i nimi zarządzać, jak radzić sobie z coraz większą ilością haseł do różnych serwisów internetowych, jak je dobierać, jak nimi zarządzać i jak zapamiętywać te najważniejsze.

Oferujemy również szkolenia tak dla rodziców, dzieci oraz młodzieży, które porusza tematy takie jak ochrona dziecka przed cyber kłusownikami, nie naruszający prywatności dziecka monitoring jego aktywności w internecie, jak nauczyć młodego człowieka krytycznego podejścia przy nawiązywaniu internetowych znajomości, jak udpornić je na częste przejawy przemocy w internecie.

Szkolenie skierowane jest do każdego, kto pracuje na komputerze i regularnie porusza się po internecie, a więc tak do klientów firmowych, takich jak księgowi, sekretarki, pracownicy biurowi, programiści jak i do klientów prywatnych i indywidualnych. To obowiązkowy kurs BHP dla każdego, kto pracuje przy komputerze podłączonym do internetu. Szkolenie może być wewnętrzne, w siedzibie Twojej firmy, jak i otwarte, w miejscu zorganizowanycm przez nas. Warsztat prowadzony jest przez profesjonalistę z ponad 20 letnim doświadczeniem na międzynarodowym rynku IT. Czas trwania szkolenia: 2-4 godzin, w zależności od potrzeb, wybranych tematów i zaangażowania uczestników. Forma: interaktywny wykład przeplatany ćwiczeniami i demonstracjami. Możliwość przeprowadzenia szkolenia w językach angielskim i niemieckim.

Wybrane tematy:

 1. dane, dyski sieciowe, kopie bezpieczeństwa: przestań się martwić co będzie, jak komputer nie odpali,
 2. jak chronić swoje konta email, facebook i inne przed włamaniem, kradzieżą danych i podszywaniem się,
 3. jak bronić prywatności w internetowych serwisach: mów tylko tyle, ile trzeba,
 4. phishing, pharming, social engineering, wyłudzanie danych i pieniędzy: jak nie dać się nabrać, analiza konkretnych, prawdziwych przypadków,
 5. allegro, OLX, facebook, paypal, ebanking – jak nie dać się oszukać, analiza konkretnych przykładów oszustw,
 6. szyfrowanie danych: czy, kiedy, dlaczego i jak to dobrze robić,
 7. programy antywirusowe, zapory ogniowe,
 8. bezpieczne użytkowanie komputera i pakietów biurowych typu MS Office,
 9. bezpieczny pracownik, bezpieczna firma,
 10. zarządzanie hasłami, jak wybrać i zapamiętać dobre hasła – praktyczne przykłady i ćwiczenia,
 11. techniki zapamiętywania trudnych haseł i długich numerów, np. ważnych telefonów lub kart kredytowych – praktyczne ćwiczenia i przykłady,
 12. bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie – jak uchronić dziecko przed cyber kłusownikami oraz przemocą poprzez naukę krytycznego myślenia przy nawiązywaniu internetowych znajomości.

Po szkoleniu będziesz wiedzieć:

 • jak działają internetowi przestępcy i jakie szkody mogą wyrządzić,
 • jak bezpiecznie korzystać z internetu i pakietów biurowych,
 • jak bezpiecznie przechowywać dane na komputerze,
 • jak tworzyć i zapamiętywać dobre hasła główne,
 • jak zarządzać coraz większą ilością haseł do poszczególnych serwisów,
 • jak ustrzec się przed wyłudzaniem danych i pieniędzy,
 • jak ustrzec się przed atakami socjotechnicznymi,
 • jak chronić swoje dzieci,
 • … i wiele więcej.